
Dovolujeme si vás upozornit, že v noci z čtvrtka 8.8.2019 na pátek 9.8.2019 bude na produkční prostředí nasazen release systému eRecept.
Release obsahuje drobné opravy a úpravy převážně vycházející z požadavků v KC, např. úpravu validace L034 a L035. Bližší informace jsou dostupné na nástěnce KC.
Současně již byla zveřejněna i nová verze technické a provozní dokumentace.
V souladu s informací uvedenou již v předchozí verzi dokumentace opět zdůrazňujeme, že mezi povinné položky uváděné na průvodce eReceptu již nepatří identifikátor předpisu v podobě čárového kódu ve formátu Code128A, ale naopak mezi povinné položky patří identifikátor předpisu zakódovaný do URL ve tvaru „https://epreskripce.cz/erp?i={PredpisID}&d={PlatnostDoYYYYMMDD}“, které je uvedeno v podobě QR kódu. Tato úprava je již plně zohledněna ve formátu průvodky, kterou vytváří webová či mobilní aplikace eReceptu. Pro dodavatele lékařských a nemocničních SW je stanoveno přechodné období do 31.8.2019, ve kterém je nutné upravit formát průvodek v distribuovaných SW pro lékaře a zdravotnická zařízení.
Děkujeme za spolupráci.
Oddělení eRecept