Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

V systému eRecept je již přes půl milionu evidovaných záznamů o očkování

Je nám potěšením oznámit, že od 1. 1. 2022, kdy byla úspěšně spuštěna nová funkcionalita elektronické evidence o provedeném očkování, bylo k 13. 6. 2022 evidováno víc než 520 tisíc záznamů eOčkování. Do nového modulu eOčkování se od začátku ledna zapojilo již cca 5 000 lékařů na více než 3 600 pracovištích. Jsme velice rádi, že počty zaznamenaných eOčkování mají stále stoupající trend.

Veškeré informace o aplikovaném očkování pacienta jsou od 1. 1. 2022 rovněž dostupné v lékovém záznamu pacienta. Stejně jako je tomu u sdíleného lékového záznamu pacienta, tak i v tomto případě má pacient právo vyjádřit svůj nesouhlas se sdílením informací o své vakcinaci.

Státní ústav pro kontrolu léčiv IS eRecept neustále vylepšuje a zároveň doplňuje nové funkcionality eReceptu, které pomáhají ještě lépe chránit zdraví a zvyšují bezpečnost léčby pacientů. Obzvlášť v posledních, pro zdravotnictví nelehkých, letech eRecept plně ukázal svůj přínos a pomohl pacientům i zdravotníkům zabezpečit medikaci na standardní úrovni.

Kompletní statistiku systému eRecept naleznete ZDE.

pocty_evidovanych_ockovani_v_systemu_erecept_modulu_eockovani_-_web.png