Dědičnost | |
↳ | digitalizace_predpisu_erp_doklad_dotaz_type |
Požadavek na založení digitalizovaného papírového předpisu
Elementy | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
zkraceny_pacient_type | Pacient | Údaje o pacientovi | |||||||||
Date | PlatnostDo | Datum konce platnosti předpisu určené při předepsání | |||||||||
Date | DatumVystaveni | Datum vystavení papírového předpisu | |||||||||
Boolean | Rodina | Symbol pro potřebu rodiny nebo Ad usum proprium
Vyhláška č. |
|||||||||
Integer | Opakovani | Celkový počet výdejů u opakovcích receptů
Uvedení tohoto počtu nahrazuje také smymbol repetatur Vyhláška č. |
|||||||||
digitalizace_predepisujici_type | Predepisujici | Údaje předepisujícím lékaři |
Datum konce platnosti předpisu určené při předepsání
Datum vystavení papírového předpisu
Symbol pro potřebu rodiny nebo Ad usum proprium
Vyhláška č. 54/2008 Sb.Vyhláška o způsobu předepisování léčivých přípravků, údajích uváděných na lékařském předpisu a o pravidlech používání lékařských předpisů - § 6 odst. (6)
Recept na léčivé přípravky předepsaný lékařem poskytujícím zdravotní péči sobě, manželovi, svým rodičům, prarodičům, dětem, vnukům a sourozencům, a to podle odbornosti stanovené jiným právním předpisem, obsahuje údaje podle odstavce 1 písm. a) až f), písm. g) bodu 1 a písm. h) a i) a je na přední straně receptu opatřen poznámkou „Pro potřebu rodiny“ nebo „Ad usum proprium“.
Celkový počet výdejů u opakovcích receptů
Uvedení tohoto počtu nahrazuje také smymbol repetatur
Vyhláška č. 54/2008 Sb.Vyhláška o způsobu předepisování léčivých přípravků, údajích uváděných na lékařském předpisu a o pravidlech používání lékařských předpisů - § 6 odst. (4)
Jestliže se má výdej na receptu předepsaného počtu balení léčivého přípravku opakovat, uvede se na přední straně receptu, kromě údajů uvedených v odstavcích 1 až 3, pokyn k opakovanému výdeji, a to zpravidla slovem „Repetatur“, a číslicí a slovy údaj o celkovém počtu výdejů.