Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

eRecept se stal nejprospěšnějším projektem v oblasti eHealth a digitalizace českého zdravotnictví

eRecept se stal nejprospěšnějším projektem v oblasti eHealth a digitalizace českého zdravotnictví. Ocenění na konferenci INMED pořádané společností EEZY Publishing, s.r.o. převzala paní ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv Mgr. Irena Storová, MHA.

eRecept je pro české zdravotnictví klíčový. V době pandemie, kdy pacienti a lékaři museli omezit osobní kontakt na minimum, byl tady. Spolehlivý a připravený. Od svého spuštění ušel dlouhou cestu a stal se podstatnou součástí českých ordinací. Před časem počet vystavených eReceptů překonal 300 milionů, a to je pro nás jasný signál, že jde o fungující a stabilní systém.

Letošní rok je pro eRecept zásadní, systém totiž výrazně posílil a posouvá elektronizaci ve zdravotnictví ještě dál. Podařilo se digitalizovat recepty s modrým pruhem, spustili jsme eOčkování (elektronický očkovací průkaz) a také ePoukaz (elektronický poukaz na zdravotnické prostředky).

 

Pokračovat budeme i dál, další metou je pro SÚKL spuštění přeshraničního eReceptu, aby si pacienti mohli své léky vyzvednout třeba i na dovolené v Chorvatsku nebo i jinde v EU.

Děkujeme společnosti EEZY Publishing, s.r.o za ocenění naší práce, je to skvělý pocit!