Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Od 1. 6. 2020 je možné vydat LP na doklad pacienta

Od 1. 6. 2020 bude mít pacient možnost předat seznam všech svých identifikátorů eReceptů k výdeji v lékárně formou předložení strojově čitelného dokladu totožnosti – primárně občanského průkazu.

K tomuto tématu SÚKL vydal i tiskovou zprávu, kterou naleznete zde http://www.sukl.cz/sukl/k-vydeji-predepsanych-leku-bude-nove-stacit-obcanka-nebo-pas.

Na základě předloženého dokladu pacienta (občanský průkaz, pas) bude moci lékárník získat seznam všech vydatelných eReceptů daného pacienta. Výdej léčivých přípravků bude dále probíhat standardním způsobem na základě získaných identifikátorů eReceptů.

Původní možnost provést výdej na základě jednotlivých identifikátorů eReceptů zůstává samozřejmě zachována v plném rozsahu. Bude pouze na volbě pacienta, zda si vyzvedne svoje léky na základě jednotlivých identifikátorů či použije občanský průkaz nebo pas.

 

Princip řešení je založen na využití čísla dokladu (OP nebo pasu) pro identifikaci a ztotožnění pacienta a načtení jemu přidělených identifikátorů eReceptů. Načtení čísla OP je možné provádět strojově a bezkontaktně načtením čárového kódu na zadní straně OP.

 

Obrázek 1 OP s čipem

Obrázek 2 OP se strojově čitelnými údaji

 

Druhou možností je opsání čísla dokladu, které se nachází na přední straně občanského průkazu či první straně pasu.

 

Obrázek 3 OP

Obrázek 4 Pas