Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Poskytování informací o výsledcích léčby IPLP s obsahem konopí

Dne 1. 7. 2020 vstoupila v účinnost novela vyhlášky č. 236/2015 Sb., na základě, které je lékař předepisující individuálně připravované léčivé přípravky s obsahem konopí pro léčebné použití povinen poskytovat Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv informace o výsledcích léčby pacientů, a to v anonymizované podobě (dále jen “Hlášení“ nebo „KLP“).

K tomuto účelu bude vytvořeno API pro automatizované zasílání z lékařského SW a webová aplikace pro ruční zadávání údajů, prostřednictvím kterých bude lékař vyplňovat údaje vždy za uplynulý rok.

Aktuálně je připravená statická definice API. Definice API obsahuje seznam a strukturu položek hlášení v OPEN API standardu, včetně postupu odeslání Hlášení. Pro lepší orientaci v obsahu Hlášení jsou také připojeny použité číselníky v XLS formátu a výčet seznamu položek Hlášení v PDF.

 

 

Předpokládané datum zahájení testování je stanoveno na přelom září/říjen 2020. Nasazení webové aplikace a API na produkční prostředí je plánované v první polovině prosince 2020.

Lékařům bude umožněno zasílat hlášení o výsledcích léčby IPLP s obsahem léčebného konopí za rok 2020 od 1. ledna 2021 do 30. dubna 2021. Po datu 30. 4. 2021 nebude možné Hlášení za uplynulý rok zaslat ani opravit. Anonymizovaná data zaslaná prostřednictvím Hlášení budou za dané období statisticky vyhodnocena.

Výčet položek Hlášení v PDF formátu naleznete zde: http://www.sakl.cz/assets/user/PDF/Formul%C3%A1%C5%99.pdf

Definice API a použité číselníky jsou umístěné na rozcestníku https://testapi.sukl.cz/, sekce hlášení pro SÚKL, kostka KLP. Pro načtení definice API není potřeba certifikát SÚKL.

Kontakty pro případné dotazy:

Vybrané použité číselníky:

Číselníky diagnóz: https://www.vzp.cz/poskytovatele/ciselniky/mezinarodni-klasifikace-nemoci

Číselník konopí: https://opendata.sukl.cz/?q=katalog/predepisovaci-kody-lecebneho-konopi