Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Projekt eRecept zvítězil v 16. ročníku soutěže IT projekt roku 2018

Projekt eRecept zvítězil v 16. ročníku soutěže IT projekt roku 2018. Porota se shodla, že jde o základní stavební kámen eHealth, navíc je to podle ní zatím jediný takto komplexní IT projekt ve zdravotnictví, který má dopad prakticky na všechny občany ČR. Státní ústav pro kontrolu léčiv tak obdržel již druhou významnou cenu za tento systém.

SÚKL přihlásil informační sytém eRecept do celostátní soutěže IT projekt roku pořádané asociací CACIO. CACIO je Česká asociace manažerů informačních technologií, která sdružuje vrcholové vedoucí oblastí informačních technologií. Byla založena v červnu 1998 a její členové reprezentují nejvyšší vedoucí a manažery v oblasti IT.

Asociace má za cíl zejména vytvořit profesní platformu manažerů IT, zvyšovat přínosy IT, jak pro jednotlivé společnosti, tak pro českou ekonomiku jako celek, a všemožně podporovat lepší využívání informačních a komunikačních technologií.
 

Vlajkovou lodí je pořádání soutěže „IT projekt roku“, do které se mohou přihlásit uživatelé výsledků projektu, tak i dodavatelé, avšak se souhlasem uživatele. Cílem soutěže je každoročně ocenit nejlepší projekty vývoje a zavedení informačních technologií, pečovat o jejich mediální prezentaci a tím trvale zvyšovat prestiž, kvalitu a přínosy IT projektů.

V letošním, 16. ročníku bylo do soutěže přihlášeno celkem patnáct projektů jak z komerční, tak státní sféry. Z těchto patnácti projektů porotci vybrali osm finalistů, mezi nimiž byl i systém eRecept. Následně všichni vybraní finalisté, tedy i zástupci Státního ústavu pro kontrolu léčiv museli představit svůj projekt odborné porotě a čelit doplňujícím otázkám.

Podrobnosti o průběhu soutěže, včetně dalších oceněných projektů a bohaté fotogalerie naleznete na webu pořadatele http://www.cacio.cz/it_projekt_roku

Ocenění IT projekt roku bylo uděleno jak uživateli, tedy Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv, tak dodavateli systému, kterým je společnost Solitea Business Solutions.

Ocenění tohoto typu si velice ceníme a je pro nás obrovskou motivací pro další práci. Je totiž potvrzením toho, že epreskripce je tím správným krokem k elektronizaci zdravotnictví. Pevně věříme, že postupem času se nám podaří informační systém eRecept ještě více rozvinout tak, aby pacientům, lékařům i lékárníkům přinášel co největší užitek.

Na tomto odkazu je zveřejněna tisková zpráva, ve které se k ocenění vyjádřila Mgr. Irena Storová, MHA, ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

 

 

 

 

 

Foto - SÚKL, Cacio (http://www.cacio.cz/galerie)