Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Zpětná kompatibilita

Dovolujeme si vás upozornit, že na webináři dne 19. dubna 2018 byly oznámeny důležité informace o nasazení nové verze rozhraní. Tyto informace byly zároveň zveřejněny na nástěnce KC SÚKL, kde jsou dostupné dosud.

Rollout verze rozhraní 201704B PRODUKCE proběhl dne 8. června 2018

Nové elementy jsou nyní vraceny jen při uvedení verze 201704B do zprávy požadavku, zpětná kompatibilita je tedy zaručena, ale jak bylo na webináři zdůrazněno, pouze s časově omezenou platností. V prezentaci zaznělo, že SÚKL garantuje kompatibilitu s 201704A (SW v terénu akceptuje XML odpověď dle XSD 201704B) do konce srpna 2018.

Podle provedeného průzkumu vyplývá, že novou verzi rozhraní aktuálně používá pouze cca 20% volání do CÚeR. Vzhledem k této skutečnosti bylo rozhodnuto, že termín garance zpětné kompatibility prodloužíme o jeden měsíc, tedy do 30. září 2018.

Vzhledem k dalším plánovaným změnám i v souvislosti s přípravou lékového záznamu není možné, aby byl tento termín i nadále posouván. Žádáme tedy všechny dodavatele SW třetích stran o bezpodmínečné dodržení tohoto termínu k nasazení nové verze rozhraní. Po tomto termínu již nebude možné zpětnou kompatibilitu zajistit.

Oddělení eRecept