Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Mobilní aplikace

Všechny aplikace jsou dostupné ke stažení pro operační systém Android a iOS na:

 

Aplikace pro Android                    Aplikace pro iOS

 

Mobilní aplikace pro profesionály – operační systém Android

Mobilní aplikace pro lékaře je alternativou k webové aplikaci a má obdobnou funkčnost. 

Mobilní aplikaci mohou používat předepisující k vystavování eReceptů/ePoukazů v případě, že nedisponují lékařským či obdobným softwarem, či pokud jsou aktuálně mimo svou ordinaci.

Lékárníci prostřednictvím aplikace mohou načíst eRecept a převést eRecept do stavu připravovaný nebo provést výdej na ePoukaz.

Farmaceutičtí asistenti, pracovníci výdejny a optiky mohou používat aplikaci při výdeji ePoukazů v případě, že nedisponují softwarem pro výdej.

Uživatelé aplikace se mohou přihlásit prostřednictvím přihlašovacích údajů SÚKL nebo Identitou občana.

Aktuální verze mobilní aplikace pro profesionály je na Google Play zveřejněna pro operační systém Android 7.0 a vyšší. Z bezpečnostních důvodů není aktuální verze dostupná pro verze Android nižší než 7.0.

Návod na vyexportování podpisového certifikátu: https://epreskripce.cz/export-osobniho-kvalifikovaneho-certifikatu-do-formatu-pkcs-c-12-pfx

Návod na přenesení certifikátů z PC do mobilního telefonu a přihlášení do mobilní aplikace:  https://www.epreskripce.cz//Preneseni_certifikatu_mobilní_aplikace  

Návod na zkopírování souborů z počítače do mobilního zařízení pomocí kabelu: https://www.epreskripce.cz/jak-zkopirovat-soubory-z-pocitace-do-mobilniho-zarizeni-pomoci-kabelu-android

 

Mobilní aplikace pro lékaře – operační systém iOS

Mobilní aplikace pro lékaře je alternativou k webové aplikaci. Pro její používání se využijí přístupové údaje osoby lékaře od SÚKL. Tato aplikace je alternativou k vystavování eReceptů v lékařských softwarech, např. tehdy, pokud lékař žádným software nedisponuje, či pokud je aktuálně mimo svoji ordinaci.

Upozorňujeme všechny uživatele, že při využití mobilní aplikace pro lékaře v operačním systému iOS aktuálně není možné založit předpis elektronického receptu jinak, než podepsáním prostřednictvím certifikátu uloženého v souboru. Jedná se o stav, který není možné aktuálně technicky řešit. Pro používání mobilní aplikace lékaře v iOS doporučujeme využít certifikát v souboru, který bude pořízen pouze pro tento účel. V budoucnu plánujeme vývoj aplikace a rozšíření o další možnosti podepsání.

 

Mobilní aplikace pro lékárníky – operační systém iOS

Tato aplikace slouží, v souladu s vyhláškou, k možnosti ověřit si eRecept v případě výpadků systémů (internetu, elektřiny, systému lékárny). Pro její používání se využijí přístupové údaje osoby lékárníka od SÚKL.

Návod na instalaci certifikátů pro mobilní aplikaci: https://www.epreskripce.cz/navod-k-instalaci-certifikatu-pro-mobilni-aplikaci

 

Mobilní aplikace pro pacienta

Podmínkou pro jednoznačné přiřazení eReceptů, záznamů o očkování a ePoukazů konkrétní osobě je úspěšné ztotožnění občana vůči registru obyvatel.