Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Používání protokolů TLS

 

Nepodporované komunikační protokoly a systém eRecept

V rámci neustálé snahy zlepšovat zabezpečení systému eRecept dochází k pravidelnému omezování nepodporovaných komunikačních protokolů. Aktuálně dochází k omezení komunikačních protokolů TLS 1.0 a TLS 1.1. TLS (Transport Layer Security, starší verze jsou označovány jako SSL) je nejpoužívanější kryptografický protokol určený pro navazování zabezpečené komunikace.

Dlouhodobě se snažíme zachovávat maximální kompatibilitu systému eRecept, nicméně je potřeba reagovat na bezpečností hrozby. Proto systém eRecept již nepodporuje provoz na systémech Windows 8. 1, 7 a nižších.

Jak postupovat, pokud máte technické problémy související s nepodporovanými komunikačními protokoly?

Je potřeba provést nastavení klientských systémů na používání podporovaných protokolů TLS 1.2 a TLS 1.3. V případě problémů s komunikací se systémem eRecept, prosím, toto nastavení konzultujte se svým výrobcem softwaru.

Protokol TLS 1.0 zůstává na straně systému eRecept blokovaný. U protokolu TLS 1.1 SÚKL na omezenou dobu povolil provoz, používání tak bude možné ještě v řádu několika dní.

Obecně výrobci softwarů informacemi o nepodporovaných protokolech dlouhodobě disponují, v testovacím prostředí systému eRecept bylo aplikováno přísnější nastavení již několik měsíců. O ukončení podpory nepodporovaných OS jsme v lednu informovali také zde: https://epreskripce.cz/aktuality/microsoft-ukoncuje-podporu-dvou-velkych-verzi-os-windows.

 

Začátek: 
Úterý, Květen 2, 2023 - 10:45