Webová a mobilní aplikace pro práci s CÚeR - PACIENT

Aplikace pro pacienty nabízejí nejvíce možností a ucelený přehled všech předepsaných receptů daného pacienta. Zároveň se jedná nejbezpečnější elektronický způsob předání identifikátoru eReceptu, jelikož není třeba identifikátor eReceptu nikam zasílat a pacientovi je umožněn náhled na své eRecepty přímo do Centrálního úložiště elektronických receptů. Další výhodou tohoto přístupu je, že pacient má přes aplikaci přístup ke svému eReceptu vždy, a to bez ohledu na to, jakou cestu předání identifikátoru si prvotně zvolil. V pacientské aplikaci jsou zobrazovány pouze eRecepty, u kterých došlo při vystavení ke ztotožnění pacienta tak, aby bylo možné daný eRecept jednoznačně přiřadit konkrétní osobě.

 

 

 

 

Webová aplikace pro pacienty

Pro přístup do webové aplikace je třeba vlastnit nový elektronický občanský průkaz (průkaz s čipem), nebo si zřídit účet na www.identitaobcana.cz, přičemž v takovém případě je nezbytné ověření vaší identity na některém z kontaktních míst veřejné správy (CzechPOINT).

Veškeré informace týkající se registrace a aktivace uživatelského profilu k přístupu do aplikace systému eRecept pro pacienta, přihlášení do aplikace systému eRecept pro pacienta na základě registrovaného profilu v NIA nebo elektronického občanského průkazu naleznete na následujícím odkazu: návod pro registraci a aktivaci uživatelského přístupu.

 

Ke vstupu do naší webové aplikace využijte prosím následující odkaz:

Vstup do palikace - PACIENT

https://pacient.erecept.sukl.cz

 

Pro jednodušší orientaci v práci s aplikací, můžete využít následující videonávod ZDE

Pro jednodušší orientaci v práci s aplikací v části lékového záznamu, můžete využít následující videonávod: ZDE

Mobilní aplikace pro pacienta

Mobilní aplikace pro pacienta je alternativou k webové aplikaci a má obdobnou funkčnost. Pro její používání je nutné mít nejprve funkční webovou aplikaci pacienta a provést v ní potřebná nastavení pro mobilní aplikaci.

 

Mobilní aplikace je dostupná ke stažení pro operační systém Android a iOS:

 

Aplikace pro Android                    Aplikace pro iOS

 

Pro jednodušší orientaci v práci s aplikací, můžete také využít následující videonávod ZDE

Návod na nastavení mobilní aplikace eRecept pro operační systém iOS (Apple) naleznete ZDE

 

Odd. eRecept
30.5.2018